Gdy Bóg chce, abyśmy wykonali dla Niego jakieś zadanie, w którym musimy użyć słów, jest On skłonny zmienić nasz język. Doświadczył tego Izajasz.
Doświadczył on Boga w niesamowity sposób. Zszokowany zorientował się, że lepiej było, aby zamilkł! Jego usta zostały oczyszczone zanim Bóg powołał go do pewnego zadania.
Izajasza 6,1-8 (BW)
Dziecko Boże, które chce zrobić coś dla Pana, zazwyczaj przechodzi przez kilka etapów.
Nie jest do końca jasne, czy to jest pierwsze spotkanie Izajasza z Bogiem, czy też ponowne. Rezultat jednak jest ten sam: życie Izajasza zostaje zmienione na zawsze. Zobaczył Boga jako wielkiego i świętego.
Czy mieliśmy już takie spotkanie z Bogiem, w wyniku którego jesteśmy przekonani o Jego wielkości i świętości?
Kiedy Izajasz widzi Bożą wielkość i świętość, woła: „Muszę zamilknąć! Mam nieczyste usta. Mój język nie jest w porządku! Wokół mnie są ludzie, którzy mają nieczyste usta. Aby spotkać się z Bogiem…”. Jest głęboko zaniepokojony!
Kiedy zbliżamy się do Boga, często zdajemy sobie sprawę, jak bardzo różnimy się od Niego. Nasze własne grzechy mogą nami głęboko wstrząsnąć.
Zamiast nas odrzucać i uznać za niegodnych, Bóg wychodzi naprzeciw naszym słabościom. Izajasz zostaje oczyszczony ze wszystkich swoich grzechów rozżarzonym węglem z Bożego ołtarza. My również codziennie możemy być oczyszczani krwią Jezusa (I Jana 1,9). Oczyszczając nas z całej nieprawości, często pochodzącej z naszych ust, Bóg przygotowuje nas do roli, jaką mamy mieć w Jego Królestwie.
Czy Bóg może zmienić nasz język? Nasze słowa mówią coś o tym, kim jesteśmy w głębi naszego serca (Mat 15,18). Trudno kontrolować własne słowa (Jak 3). Czy Bóg może Ci pomóc? Czy może zadziałać aż tak głęboko w Twoim życiu?
Zaraz po oczyszczeniu Izajasz zostaje powołany. Nie każdy jest powołany od razu, ale jesteśmy powołani dopiero po oczyszczeniu przez Boga. Powołanie Izajasza jest jasne: wyjść dla Boga.
Bóg może nas powołać do zajęcia konkretnego miejsca w naszej rodzinie. Ludzie również często powołani są do służby w kościele w swoim miejscu zamieszkania. Miejmy otwarte uszy.
Izajasz potwierdza swoją dostępność dla Boga bardzo prostymi słowami: „Oto jestem, poślij mnie” (w.8).
Czy jesteśmy gotowi, aby spotkać Boga, zdać sobie sprawę z naszego stanu i pozwolić Mu działać w naszych sercach? To pomoże nam być gotowymi na zadanie, jakie Bóg ma dla nas.