Boża moc w naszym życiu

Czy Bóg czeka, aż do Niego zawołamy, czy jest tak silnie zaangażowany w nasze życie, że sam podejmuje inicjatywę?

(9) Gdyż Pan wodzi oczyma swymi po całej ziemi, aby wzmacniać tych, którzy szczerym sercem są przy nim

II Księga Kronik 16,9a (BW)

Jego szukanie

Pan tak bardzo interesuje się swoimi ludźmi, że nieustannie wodzi oczyma po całej ziemi. Szuka każdego. Bóg nie uważa, że inwestowanie w nasze życie jest stratą czasu. Jesteśmy dla Niego tak cenni i ważni, że oferuje nam swoją potężną pomoc!

Cóż za inicjatywa Boga, który potrafi wszystko!

Jego Moc

To takie proste: On oferuje pomoc. Czasami zdarza się, że gdy mam jakiś problem, ktoś oferuje mi pomoc. Wtedy moją pierwszą myślą jest: Czy on jest w stanie mi pomóc? Czy on wie więcej niż ja? Jaka jest jego motywacja? Czy to będzie mnie kosztować? Często ta osoba rzeczywiście jest w stanie mi pomóc. Czasem jednak odpowiedzi na te pytania są niepewne albo nawet mogą martwić. 

Pomoc, jaką oferuje Bóg jest inna. On może wszystko i z całą pewnością wie więcej niż ja. Jego motywacją jest miłość i Jego pomoc nic mnie nie będzie kosztować. Żadnych ukrytych motywów czy ograniczonych gwarancji. Właśnie dlatego możemy poddać Mu się całkowicie, bez obaw. 

Ci, którzy Go szukają

Komu On proponuje pomoc? Każdemu, kto Go szuka. Przekład Biblii Waszawskiej ujmuje to w następujący sposób: „by wzmacniać tych, którzy szczerym sercem są przy nim” (II Ks. Kronik 16,9). Czy my Go szukamy? Czy nasze serca są Mu całkowicie oddane? Jeśli tak, to On nas znajdzie i zaoferuje nam swoją wszechmogącą pomoc.

Biblia: II Księga Kronik Słowa kluczowe: Potężny, Szukanie, Życie